جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 64066
  تاریخ انتشار : 11 آذر 1393 12:4
  تعداد بازدید : 511

  رییس سازمان بازرسی کل کشور:

  ایران و چین از یکدیگر در پیشبرد اهداف ضدفسادی پشتیبانی می کنند

  در جریان سفر رییس سازمان بازرسی کل کشور به جمهوری خلق چین که به دعوت رسمی وزیر نظارت این کشور انجام شد، ناصر سراج با مقامات حزبی و مسئولان امور نظارت و بازرسی و مبارزه با فساد دیدار و گفت وگو کرد.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این سفر سراج همچنین با دبیرکل و معاون دبیرکل کمیسیون بازرسی انضباطی استان یون نان و دبیرکل و معاون دبیرکل کمیسیون بازرسی انضباطی استان گوانگدونگ و مدیران بخش های انضباطی، نظارتی و پیشگیری از فساد حزب در استان و مقامات نظارتی شهر شنجن دیدار و گفت و گو کرد.

  مقام عالی نظارتی استان یون نان سفر رئیس سازمان بازرسی کل کشور جمهوری اسلامی ایران را به کشور چین بسیار حائز اهمیت دانست و اظهار کرد: حضور سراج و همراهان و مقامات وزارت نظارت که از پکن به این استان آمده اند، بیانگر توجه جدی دو کشور به پیشبرد همکاری ها و مبادلات دوجانبه برای مبارزه با فساد و تبادل تجربیات در حوزه های نظارتی و بازرسی است.

  وی گفت: بر اساس دستورالعمل های حزبی و مرکزی، نهاد بازرسی و انضباطی چین سه وظیفه مهم را عهده دار است؛ اجرایی کردن مقررات و اساسنامه حزب مرکزی، نظارت بر اجرای رهنمودها و دستورالعمل های حزب و مساعدت به حزب برای ارتقاء سلامت اداری و مقابله با سوءجریانات و مبارزه با فساد.

  مقام عالی نظارتی استان یون نان تصریح کرد: وظیفه اصلی نهاد بازرسی انضباطی و نظارتی در استان علاوه بر این وظایف، نظارت درون سازمانی است و بر کارکنان نهادهای دولتی در کلیه سطوح نظارت می کند.

  در این دیدار سراج از استقبال صمیمانه و برنامه ریزی شایسته وزارت نظارت چین و ادارات کل استانی این وزارتخانه و کمیسیون بازرسی انضباطی حزب برای انجام این دیدارهای کاری قدردانی کرد و با عنایت به روابط عالی دو کشور در سطوح مختلف سیاسی، فرهنگی و اقتصادی خواستار تداوم همکاری های دو کشور در حوزه های مبارزه با فساد، نظارت و بازرسی شد.

  رییس سازمان بازرسی کل کشور با تشریح نظام سیاسی و اداری کشور، به بیان اقدامات سازمان بازرسی کل کشور پرداخت و با تشریح جایگاه قوه قضاییه در کشور و این که سازمان بازرسی تحت نظارت مستقیم ریاست قوه قضائیه فعالیت می کند به انواع بازرسی های برنامه ای، فوق العاده و موردی و تکالیف بازرسین سازمان در اجرای برنامه های متنوع نظارت و بازرسی پرداخت.

  سراج گفت: ایران و چین به عنوان اعضاء موسس انجمن آمبودزمان آسیایی و اعضاء هیات مدیره همواره از یکدیگر در پیشبرد اهداف آمبودزمانی و ضدفسادی پشتیبانی کرده و با یکدیگر همسو بوده اند.

  در جریان سفر به استان گوانگدونگ، هیأت اعزامی از شرکت الکترونیک و شرکت Tencent QQ مستقر در شهر شنجن نیز بازدید به عمل آورد. گفتنی است این سفر بنا به دعوت وزیر نظارت جمهوری خلق چین و از سوی این وزارت برنامه ریزی شده بود.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
46