جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 64140
  تاریخ انتشار : 12 آذر 1393 9:42
  تعداد بازدید : 395

  گزارش سازمان ملل از جایگاه برتر ایران در مبارزه با مواد مخدر

  دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد در گزارشی اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران در عرصه مبارزه با مواد مخدر در جایگاه برتر دنیا قرار دارد.

  به گزارش خبرگزاری میزان، سازمان ملل متحد در سال 2014 میلادی گزارشی از اقدامات جمهوری اسلامی ایران منتشر کرده و تلاش شبانه روزی نیروهای هوشیار دستگاه های انتظامی و امنیتی کشور را با کشف 300 تن مواد مخدر جمهوری اسلاباالکان،می ایران در هفت ماهه نخست سال 2014 میلادی به عنوان کشوری که رکورد بیشترین کشف مواد مخدر را دارد، مورد توجه و تقدیر قرار داده است. 


  گزارش جهانی دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل (یو ان او دی سی) در سال 2014 در مقایسه ارزیابی با گزارش سال 2013 نشان می دهد که آمار تقریبی مرگ و میر ناشی از مواد مخدر در جهان روند نزولی داشته که از دلایل مهم آن کاهش تعداد مرگ و میر در چند کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران قید شده است.


  طبق این گزارش، جریان قاچاق هروئین در مسیر بالکان طی چند سال اخیر کاهش داشته که از جمله دلایل آن می توان به موفقیت دستگاه های مقابله ای جمهوری اسلامی ایران در مسیر ترانزیت اشاره کرد. 


  ایران از مسیرهایی است که قاچاقچیان در پی عبور مواد پیش ساز از آن طریق به افغانستان هستند و در سال 2013 موفق شد حدود 18 تن اسید انیدرید را کشف کند.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28574803
اکنون :
157