جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 64285
  تاریخ انتشار : 15 آذر 1393 15:48
  تعداد بازدید : 660

  دادستان آمل خواستار شد

  لزوم رعایت اخلاق اسلامی پزشکان نسبت به بیماران

  دادستان عمومی و انقلاب اسلامی آمل با اشاره به اینکه باید اخلاق را با مقتضیات زمان و مکان بسنجیم، گفت: پزشکان نسبت به بیماران اخلاق اسلامی را رعایت کنند.

  علی طالبی در گفت و گو با  میزان، با تاکید بر اینکه مسئولان مکلف به رعایت اخلاق در اجتماع هستند، افزود: پزشکان نسبت به بیماران هم باید اخلاق اسلامی را رعایت کنند و می توان بین اخلاق و حقوق ارتباط مستقیمی ایجاد کرد و باید اخلاق را که در آموزه های دینی آمده است سرلوحه کار خود قرار داد. 

  دادستان عمومی و انقلاب اسلامی آمل با بیان اینکه باید پزشکان با در نظر گرفتن اخلاق با افراد به گونه ای برخورد کنند که این فرد اشرف مخلوقات است، گفت: قانون هم باید به فراخور زمان و مکان تبیین و قانون گذار آن را تعیین کند.
  طالبی با گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم امیرناصر کاتوزیان پدر علم حقوق ایران یادآور شد: این فرد برجسته با اشاره به فقه سنتی و فقه پویا می گوید برای قانونی که قصد وضع آن وجود دارد باید مقتضیات مکان و زمان در نظر گرفته شود. 

  وی با اشاره به اینکه باید اخلاق را با مقتضیات زمان و مکان بسنجیم، ادامه داد: مسئولیت انتظامی برخی پرونده ها در هیئت بررسی مجازات های انتظامی خلاصه می شود، که در مورد مشکلات پزشکان در این هیئت که در سطح کشور، استان ها و شهرستان ها فعالیت دارد تصمیمات لازم اتخاذ می شود. 

  این مقام مسئول بیان داشت: معتقدم بین تخلف و جرم فاصله است و مسئولیت مدنی و تجلی آن در یک کلام تعهد به جبران خسارت است.
  وی با اعلام اینکه اگر افرادی به واسطه کار خود خسارتی را وارد کنند در این زمینه مسئله تقصیر مطرح می شود، خاطرنشان کرد: در بیان جرایم به دو بخش جرایم عمد و غیرعمد برخورد می کنیم و اگر کسی بدون مجوز قانونی موجبات خسارت را فراهم آورد قطعا متعهد به جبران آن است. 

  طالبی با تاکید بر اینکه در مورد بیان جرایم از سوی پزشکان به صورت عمدی و غیرعمد به سراغ تقصیر می رویم، خاطرنشان کرد: در جرایم عمدی بحث سوء نیت عام و خاص مطرح بوده که از ارکان وجود یک بزه است. 

  دادستان عمومی و انقلاب اسلامی آمل با اشاره به اینکه هر نوع بی احتیاطی، بی مبالاتی، عدم مهارت و سهل انگاری در مجموع پازلی به نام تقصیر تشکیل می دهند، افزود: با وجود گستردگی مباحث حقوقی درباره مسئولیت کیفری، آن را از پزشکان به دور می دانیم. این مسئول با اعلام اینکه معتقدیم پزشک مرتکب به جرایم عمدی نمی شود، گفت: ما در مواجهه با پزشکان با افرادی روبه رو هستیم که در جامعه به عنوان اقشار ممتاز مطرح هستند و احترام بر آنها واجب است.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
30