جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 64343
  تاریخ انتشار : 17 آذر 1393 9:9
  تعداد بازدید : 550

  دادستان قزوین خبر داد

  واگذاری سیم کارت فعال بدون طی مراحل قانونی، پیگرد قانونی دارد

  دادستان عمومی و انقلاب قزوین اعلام کرد که دستگاه قضا در برخورد با جرایم خشن اغماض ندارد.

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه قزوین، حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی در سومین جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه جرایم خاص استان قزوین، اظهار کرد: موضوع پرداختن به جرایم خاص و اتخاذ تدابیر برای این موضوع در استان قزوین مورد توجه و تاکید جدی است.

  وی افزود: نه تنها باید این سطح توجه و اهمیت به موضوع را حفظ کنیم، بلکه باید آن را از همین سطح نیز افزایش دهیم که در غیر این صورت دچار خسارت خواهیم شد.

  دادستان عمومی و انقلاب قزوین اضافه کرد: مسائلی مانند اسیدپاشی در جامعه فضای خاصی را در کشور ایجاد کرد، قطع یقین دستگاه قضا در برخورد با جرایمی از این دست یا تجاوز به عنف، آدم ربایی و قتل قاطعیت و جدیت لازم را داشته و خواهد داشت و اجرای قانون مدنظر است.

  وی تصریح کرد: سرعت عمل در اجرای احکام نیز موضوع مهمی است و ما با توجه به این قضیه می توانیم اثربخشی اقدامات خویش را بالا ببریم.

  صادقی نیارکی با اشاره به برخی پرونده های کلاهبرداری خاطرنشان کرد: موضوع کلاهبرداری از طریق اینترنت یا کارت بانکی موضوع تازه ای نیست و تنها گاهی شگردهای جدیدی بکار گرفته می شود که باید مردم در این خصوص هوشیار باشند.

  وی تاکید کرد: برخورد با سیم کارت های بی نام یا عرضه سیم کارت های فعال با مبلغی بالا موضوعی است که لازم است با آن برخورد شود.

  وی ادامه داد: در واقع هر کس به هر نحوی بخواهد سیم کارت فعال را بدون طی مراحل قانونی و ثبت به نام خریدار جدید، واگذار کند مورد پیگرد قانونی قرار می گیرد و در این زمینه به مراکز رسمی و سایر اماکن فعال در این زمینه هشدار داده می شود که در صورت سهل انگاری و عدم رعایت مقررات با آن ها برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

  دادستان عمومی و انقلاب قزوین یادآور شد: دستگاه قضایی در اجرای قانونی با جدیت به کار خود می پردازد و اغماضی در این مسیر برای متخلفان و مجرمان نخواهد داشت.
  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28658608
اکنون :
79