جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 64353
  تاریخ انتشار : 17 آذر 1393 15:33
  تعداد بازدید : 670

  عضو کمیسیون اقتصادی:

  فساد باید برای مرتکبین هزینه داشته باشد

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: ارتکاب فساد باید برای مرتکبین آن هزینه داشته باشد و نظارت ها به گونه ای باشد که افراد به سمت فساد نروند.

  ابراهیم نکو در گفت وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه اولین گام برای مبارزه با فساد فرهنگ سازی است گفت: فساد به هر شکلی باید از ادبیات فرهنگی کشور خارج شود و روی آوردن به آن به عنوان یک مساله خارج از عرف جامعه استنباط گردد و افراد برای ارتکاب به فساد باید بدانند که هنجارها و جایگاه اجتماعی خود را از دست می دهند نه این که فردی که با ارتکاب فساد توانسته است پیشرفت اقتصادی کند از احترام برخوردار باشد.

  وی افزود: مجلس و دستگاههای نظارتی نیز باید حساسیت بیشتری نسبت به این مساله داشته باشد و از همه ظرفیت های نظامی خود برای مقابله با آن استفاده کنیم و البته حرکت فرهنگی نیاز به زمان دارد و نمی توان به صورت یک جانبه به آن امید بست و دستگاههای نظارتی نیز همزمان با فرهنگ سازی باید حساسیت خود را نسبت به فساد بالا ببرند.

  نماینده رباط کریم تصریح کرد: فساد باید از ریشه و در همه بخش های کشور خشکانده شود و اجرای قوانین در این مسیر باید کمی جدی تر باشد و البته باید توجه کرد که مبارزه با فساد یک اقدام ساختاری و زنجیره ای است و هر کدام از زنجیره های مبارزه با فساد اگر در انجام وظایف خود کوتاهی کنند دستگاههای دیگر نمی تواند موفق باشد و همه ی بخش ها باید همگام عمل کنند.

  وی با تاکید بر این که سرعت برخورد با فساد از مرحله کشف تا مرحله اجرای حکم در شرایط فعلی بسیار کم است خاطر نشان کرد: اطاله ی دادرسی ، تهدید و کشف جرم فساد را تقویت می کند و این فرصت را می دهد که بتوان مرتکبین به این موضوع مدارک و ادله فرار از جرم را به دست آورند.

  نکو در پایان تاکید کرد: قانون به طور کلی مشکل ندارد و شاید در برخی از برهه باید به روز شود، اما در مقابله با فساد در اجرا اشکالاتی است که قوا و نهادهای مختلف باید برای رفع آن اقدام نماید.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28636429
اکنون :
37