جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 64396
  تاریخ انتشار : 18 آذر 1393 15:50
  تعداد بازدید : 539

  انعقاد تفاهم نامه بین قوه قضائیه و سازمان اسناد وکتابخانه ملی

  تفاهم نامه ای فیمابین معاونت فرهنگی قوه قضائیه و سازمان اسناد و کتابخانه ملی امضا شد.

  به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محسن حاجی بابائیان در مراسم انعقاد تفاهم نامه بین سازمان اسناد کتابخانه ملی و معاونت فرهنگی قوه قضائیه، گفت: جمهوری اسلامی ایران در حقیقت با عنایت به این که حکومتی برگرفته از حاکمیت الله است همه عناصری که در آن مجموعه در حال فعالیت هستند از کارگزاران و ملازمانی هستند که در مسیر تحقق این مهم باید در یک مسیر واحد حرکت کنند تا جامعه را به اهداف عالیه اش برسانند.

  وی ادامه داد: به دلیل جایگاه ساختاری که برای سه قوه پیش بینی شده است هر کدام در جایگاه خود دارای وظایفی هستند. قوه قضائیه با عنایت به این باور که باید پاسدار همه آرمان ها و نگاه های جامعه باشد در جهت سالم سازی جامعه قدم برمی دارد تا جامعه احساس امنیت کند، اما این امر بدون همراهی دو قوه دیگر میسر نخواهد شد.

  معاون فرهنگ عمومی معاونت فرهنگی قوه قضائیه تصریح کرد: یکی از ارکان مهم در جوامع بشری که در تعیین آینده آن تأثیرگذار است مسائل فرهنگی است. بر اساس اصل 158 قانون اساسی قوه قضائیه باید تدابیری اتخاذ کند که جرم در جامعه کاهش پیدا کند و سیاست زندان زدایی بر اساس این اصل به وجود آمده است.

  حاجی بابائیان افزود: معاونت فرهنگی قوه قضاییه بنا دارد بر اساس رسالتی که قوه قضائیه دارد بتواند جامعه را به سمتی ببرد که مردم در جامعه احساس امنیت کنند که باز هم تاکید می کنم این امر بدون همراهی دو قوه دیگر امکان پذیر نخواهد بود. در واقع یکی از مراکزی که در رابطه با این موضوع مورد توجه ما قرار داشت سازمان اسناد و کتابخانه ملی است که همه اسناد ارزشمند جمهوری اسلامی ایران در این مجموعه نگهداری می شوند.

  معاون فرهنگ عمومی معاونت فرهنگی قوه قضائیه با بیان این که در قوه قضائیه نیز مشخصاً اسناد ارزشمندی وجود دارد، تصریح کرد: سازمان اسناد و کتابخانه ملی می تواند برای افزایش سطح نگهداری این گونه اسناد تأثیرگذتار باشد و ما می توانیم از منابع و توانمندی های بیشتری استفاده مطلوب را داشته باشیم.

  وی گفت: در واقع ما نمی توانیم مانند دهه 60 به جامعه نگاه کنیم؛ زیرا شرایط به گونه ای است که اطلاع رسانی و ابزارهای جدید ارتباطات در اختیار مردم وجود دارد و ما باید بر اساس خواسته های آنها قدم برداریم.

  وی در ادامه گفت: انجام تاریخ شفاهی بسیار ارزشمند است و مشخصاً در قوه قضائیه قضات خوشنامی وجود دارند که انصافاً همه وجودشان برای بقای جمهوری اسلامی ایران است. بعضی از اتفاقات که در جامعه رخ می دهد و قوه قضائیه با آن مصادیق برخورد سالم می کند ناشی از برخورد آن قضات سالم و صالح است.

  حاجی بابائیان افزود: یکی از برنامه های ما این است که برای انجام تاریخ شفاهی افراد را شناسایی و معرفی کنیم تا بتوانیم تاریخ شفاهی خوبی را داشته باشیم. در واقع همه ما سوار بر یک کشتی هستیم و رشد و تعالی ما به سود همه خواهد بود. امیدوارم بتوانیم با یک همدلی جدی به ارزش جدی این فعالیت ها توجه کنیم.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
19