جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 75080
  تاریخ انتشار : 2 خرداد 1394 14:14
  تعداد بازدید : 463

  لغو پروانه؛ جزای پزشکانی که برای مرتبه سوم زیرمیزی گرفته اند

  مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس به زیرمیزی بگیران هشدار داد و گفت: پزشکان متخلف در مرتبه سوم به ده برابر اضافه دریافتی، لغو پروانه، توبیخ کتبی و درج در پرونده محکوم می شوند.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی مبشری در مورد اخذ زیر میزی توسط برخی پزشکان گفت: این عمل خلاف قانون بوده و در صورتی که گزارشی در این رابطه دریافت کنیم با آن به شدت برخورد می کنیم.

  مدیرکل تعزیرات حکومتی فارس افزود: پرونده های متشکله در این رابطه از کمیسیون ماده 11 دانشگاه علوم پزشکی به تعزیرات حکومتی ارسال و رسیدگی می شود که قانون گذار بنا به مرتبه تخلف، مجازات هایی را برای متخلفین در نظر گرفته است.

  وی تصریح کرد: طبق ماده 4 قانون تعزیرات حکومتی امور بهداشتی و درمانی در مرتبه اول پزشکان متخلف به جریمه نقدی به میزان دو برابر اضافه دریافتی از بیماران، توبیخ کتبی و درج در پرونده پزشکی محکوم، در مرتبه دوم به 5 برابر اضافه دریافتی، لغو پروانه مسئول فنی، توبیخ کتبی و درج در پرونده و در مرتبه سوم به ده برابر اضافه دریافتی، لغو پروانه، توبیخ کتبی و درج در پرونده محکوم می شوند.

  مبشری همچنین تعداد پرونده های اخذ وجه اضافه پزشکان از ابتدای سال تاکنون را 25 مورد برشمرد و ادامه داد: این تعداد پرونده 255 میلیون ریال جریمه در پی داشته است.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
24