جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 77122
  تاریخ انتشار : 27 خرداد 1394 13:18
  تعداد بازدید : 793

  کمیساریای حقوق بشر عراق خواهان ارجاع پرونده داعش به دیوان کیفری بین المللی شد

  کمیساریای حقوق بشر عراق از سازمان ملل خواست تا فوراً پرونده داعش را به دلیل جنایت هایش در این کشور به دیوان کیفری بین المللی ارجاع دهد.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، فاضل الغراوی، عضو کمیساریای حقوق بشر عراق اعلام کرد: داعش نظام حقوق بشر در عراق را به طور کامل مورد هدف قرار داده است طوری که با کشتارهای این گروه تروریستی تعداد شهدا و زخمی شدگان از میان نظامیان و غیرنظامیان طی یک سال به بیش از 50 هزار تن رسیده است. ما از نقض های خطرناک داعش علیه زنان، کودکان و اقلیت ها و هدف قرار دادن دین، اعتقاد و آزادی سکونت و رفت و آمد و همچنین مهاجرت سه میلیون تن به دلیل اقدامات داعش مطلعیم.

  وی افزود: عدم پیوستن عراق به اساسنامه دیوان کیفری بین المللی مانعی در برابر قدرت دستگاه قضایی عراق برای بررسی این جنایت هاست. در نتیجه سازمان ملل و شورای امنیت باید به نقش خود در زمینه ارجاع پرونده داعش به دیوان کیفری بین المللی و تحت پیگرد قرار دادن داعش در تمامی محافل بین المللی عمل کنند.

  الغراوی افزود: جنایت های داعش به حد جنایت های کشتار جمعی و جنایت ها علیه بشریت رسیده است در نتیجه سازمان ملل باید فوراً پرونده داعش را به دیوان کیفری بین المللی ارجاع دهد.

  داعش که از مدت ها پیش مناطق زیادی از عراق را اشغال کرده است شهر موصل، مرکز استان نینوا را به عنوان مرکز فعالیت های خود قرار داده و قوانین و احکام مخصوص به خود را علیه مردم موصل و دیگر مناطق صادر می کند. داعش کودکان عراقی را به عضویت خود درمی آورد و از ساکنان مناطق به عنوان سپر انسانی در برابر حملات نیروهای عراقی استفاده می کند. حملات داعش به عراق تاکنون موجب کشته و زخمی شدن صدها نظامی و غیرنظامی شده است.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
88